Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Edukacja

Czcionka:

NAUKA I ROZWIJANIE

Dom Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach od kilkunastu lat współpracuje ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Pelplinie. Dobro dzieci jest najważniejszym punktem wspólnym obu jednostek, a także opiekunów prawnych, tylko rozwiązywanie spraw na bieżąco gwarantuje zachowanie tej normy. I tak się dzieje. Wspólnie przygotowuje się dokumenty potrzebne do instytucji państwowych.

Mieszkańcy spełniają obowiązek szkolny w zależności od Orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w różnych formach:

  1. Nauka na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie min. w Zespole Edukacyjno-Terapeutycznym oraz Szkole Specjalnej Przyspasabiającej do Pracy. Uczniowie dowożeni są codziennie busami. Korzystają ze wszystkich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej i rewalidacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie, wyjazdów integracyjnych, wycieczek edukacyjnych, zawodów sportowych.
  2. Nauka na terenie Domu Pomocy Społecznej, gdzie odbywa się nauczanie indywidualne prowadzone przez oddelegowanych nauczycieli z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zajęcia odbywają się w pokojach mieszkalnych Domu Pomocy Społecznej z zachowaniem norm godzinowych. Dla każdego ucznia przygotowany jest indywidualny program nauczania według podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Korzystając z piękna otaczającej Dom przyrody (drzewostan, parkowy, las, jezioro) spacerujemy rozwijając obserwację w naturalnym środowisku, orientację przestrzenną, a także motorykę. Stosowane są różne formy z artterapii, muzykoterapii, bilioterapii, stosowana jest również komunikacja alternatywna Makaton. Rozwijane są funkcje poznawcze i samoobsługa.


 

Zajęcia szkolne

Utworzono dnia 21.01.2018, 15:21

Nasza placówka

Godziny otwarcia:

Dział podstawowy: całodobowo

Administracja od pn.- pt.

od 7:00 do 15:00

 

Zegar

Kalendarium

Luty 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny