Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Urtrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku

Czcionka:

REGULAMIN

UTRWALANIA I ROZPOWSZECHNIANIA WIZERUNKU OSÓB UCZESTNICZĄCYCH W IMPREZACH OKOLICZNOŚCIOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W WIELKICH WYRĘBACH

 § 1

Niniejszy regulamin określa zasady utrwalania i upowszechniania wizerunku osób uczestniczących w imprezach okolicznościowych organizowanych w ramach działalności Domu Pomocy Społecznej W Wielkich Wyrębach, zwanego dalej „DPS”.

§ 2

  1. Podczas imprez okolicznościowych organizowanych w DPS przewiduje się możliwość utrwalania wizerunku osób uczestniczących w imprezie, w postaci zdjęć fotograficznych lub nagrań audiowizualnych.
  2. Utrwalony wizerunek uczestników imprez może być rozpowszechniany przez DPS, w szczególności poprzez wywieszenie na tablicach w placówce DPS, stronie internetowej DPS, materiałach i broszurach informacyjnych DPS zarówno w formie elektronicznej jak i drukowanej, sprawozdaniach i innych materiałach dokumentujących funkcjonowanie DPS w calach promocyjnych i sprawozdawczych, w tym również łącznie z wizerunkiem innych uczestników imprezy oraz komentarzem opisującym przebieg imprezy.

§ 3

  1. Każda osoba podejmując decyzję o uczestnictwie w imprezie organizowanej przez DPS wyraża zezwolenie na nieodpłatne i nieograniczone w czasie rozpowszechnianie jej wizerunku w zakresie określonym w § 2 ust. 2 niniejszego regulaminu w rozumieniu art. 81 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. j. Dz.U. z 1994 Nr 24 poz. 83 z późn.zm.) oraz ewentualnego przetwarzania w niezbędnym zakresie danych osobowych w rozumieniu art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz.U. z 1997 Nr 133 poz. 883 z późn.zm.) jeżeli okazałoby się to, konieczne do rozpowszechniania wizerunku.

 

  1. W celu zapewnienia wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 1 w sposób wyraźny i świadomy koniecznym jest:
  • upublicznienie niniejszego Regulaminu na tablicach ogłoszeń, w widocznym miejscu w siedzibie DPS w Wielkich Wyrębach,
  •  upublicznienie niniejszego Regulaminu na stronie internetowej DPS,
  •  zamieszczenia w zaproszeniach na imprezę informacji, iż uczestniczenie w imprezie wiąże się z wyrażeniem zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku na zasadach wynikających z Regulaminu utrwalania i rozpowszechniania wizerunku osób uczestniczących w imprezach okolicznościowych organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach,  który udostępniony jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej DPS,
  •  publicznym uprzedzeniu uczestników imprezy, że uczestnicząc w imprezie wyrażają zgodę na utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku na zasadach wynikających z Regulaminu utrwalania i rozpowszechniania wizerunku osób uczestniczących w imprezach okolicznościowych organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach, który udostępniony jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej DPS.

Nasza placówka

Godziny otwarcia:

Dział podstawowy: całodobowo

Administracja od pn.- pt.

od 7:00 do 15:00

 

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny